ABD’de George Floyd cinayeti sonrası yeniden alevlenen ırkçılık karşıtı harekete destek veren sanatçılar arasına BTS grubu da katıldı. Grup ve şirketi Big Hit Entertainment, ‘Black Lives Matter’ hareketine 1 milyon dolar bağışladı. BTS bu akşam da konuşmacıları arasında Obama’nın da olduğu çevrimiçi bir etkinlikte yer aldı.

Albüm- konser rekorları ve geniş hayran kitlesiyle dünyanın adından en çok söz ettiren gruplarından Güney Koreli BTS, Asyalı sanatçılara fiziki özellikleri ve dış görünüşleri üzerinden yöneltilen ayrımcı ifadelere karşın kendilerinin ırkçılığın karşısında durduklarını hatırlatır nitelikle bir adım attı.

ABD Minneapolis’te 26 Mayıs’ta siyah vatandaş George Floyd’un beyaz bir polis tarafından öldürülmesini önce sosyal medya hesapları üzerinden kınayan BTS ve bağlı oldukları şirket Big Hit Entertainment, ‘Black Lives Matter’ (Siyahların Hayatı Değerlidir) hareketine 1 milyon dolar bağış yaptı.

Variety sitesinin haberine göre Big Hit Entertainment haberleri doğrularken bağışın bugün değil bu hafta başında yapıldığı belirtildi.

Hareketin başındaki isimlerden Kailess Scales, “Dünyanın dört bir yanındaki siyah insanlar yüzyıllar süren bastırılmışlığın yol açtığı travma yüzünden şu günlerde acı içinde. Siyahların hayatı için dayanışma içinde olan BTS ve dünyanın dört bir tarafındaki destekçilerimizin cömertliği karşısında duygulandık” ifadelerini kullandı.