Beşiktaş kaptanı Burak Yılmaz, Çin’de forma giydiği dönemle ilgili olarak kullandığı “Ne yediklerinin ne içtiklerinin sınırı yok” ifadeleri üzerine gelen tepkiler üzerine Çin halkından özür diledi.

Beşiktaş’ın resmi Instagram hesabında canlı yayına katılan Burak Yılmaz, Çin’de forma giydiği dönemde pazarda görükleri karşısında şok olduğunu belirtmişti.

“Çin’den daha çok hastalık geleceğini düşüyorum orada yaşamış biri olarak. Bir gün merak ettim pazarlarına gittim. Ne yediklerinin ne içtiklerinin sınırı yok” diyen tecrübeli futbolcunun bu sözleri Çin medyasında gündem olmuştu.

Gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesabından bir açıklama yayımlayan Burak Yılmaz, Çin halkından özür diledi ve “Yaklaşık 2 sene futbol oynadığım Çin’de çok iyi ağırlandım. Yedikleri yemeklerin kültürlerinden gelen bir alışkanlık olduğunu, onlar için normal bir durum olduğunu söyledim. Bu nedenle diğer ülkelere göre hastalık çıkma ihtimalinin daha fazla olduğunu dile getirdim. İstemeden kırmış olduğum tüm Çin halkından, arkadaşlarımdan ve dostlarımdan özür dilerim” ifadelerini kullandı.