Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, bugün 4 Mayıs Gençlik Bayramı sebebiyle Çin Siyasi Bilimler ve Hukuk Üniversitesi’nde incelemelerde bulundu.

Xi burada yaptığı konuşmada, ÇKP Merkez Komitesi adına, Çin’de yaşayan tüm etnik gruplardan gençlere, eğitimcilere ve hukuk çalışanlarına en içten kutlama dileklerini iletti.

CRI Türkçe tarafından aktarılan habere göre, hukuk devleti kurmanın uzun vadeli ve kritik bir misyon olduğuna dikkat çeken Xi Jinping, Çin’e özgü sosyalizm yolunda ilerlemeye devam edilmesi, Marksist hukuk düşüncesi ve Çin’e özgü sosyalist hukuk doktrinleri rehberliğinde, hukuk alanında daha fazla nitelikli kadro yetiştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Xi Jinping, Çin’in geleceğinin gençlerin elinde bulunduğuna ve genç neslin bir ülkenin kapsamlı rekabet gücünün önemli bir göstergesi olduğuna işaret etti. Xi, Çinli gençlere bu dönemlerini etkili şekilde kullanarak çalışkan olmaları ve sağlıklı büyümeleri, böylece Çin milletinin kalkınması için ellerinden geleni yapmaları çağrısında bulundu.