Çin Fudan Üniversitesi Huashan Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölüm Başkanı ve Shanghai Covid-19 Tedavi Uzman Grubu Lideri Prof. Dr. Wenhong Zhang tarafından hazırlanan ‘Covid-19’un Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Öneriler’ adlı rehber kitapçık Kırmızı Kedi etiketiyle okurlarıyla buluşuyor.

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu desteği ile hazırlanan kılavuzda “Maskelerin kullanım süresi ne kadardır?”, “Evcil hayvanlar aracılığıyla virüs bulaşır mı?”, “Covid-19 testi pozitif çıkan kişi evde nasıl izole edilmeli?”, “Salgın sürecinde çalışırken nelere dikkat edilmeli?”, “Marketlerden satın alınan ürünlerin dezenfekte edilmesi gerekiyor mu?” gibi birçok sorunun yanıtı yer alıyor.

CRI Türkçe’nin aktardığı habere göre, Prof. Dr. Wenhong Zhang tarafından hazırlanan kitapçık, evler, dış mekânlar, iş yerleri gibi ortamlarda Covid-19’un önlenmesi ve kontrolü için, ayrıca olası senaryolara dayalı stratejiler, sık sorulan sorular ve halk arasında doğru bilinen yanlışları düzeltmek hedefiyle hazırlandı.

Öte yandan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da, İstanbul Kitapçısı’nı tanıttığı videosunda, kitapçıçdan sipariş veren herkese Profesör Wenhong’un kitabının ücretsiz dağıtılacağını açıkladı.