Şarkıcı Ferhat Göçer, son dönemde Güney Kore’den yükselen K-pop dalgasına yönelik başlattığı ‘savaşta’ Asyalılara yönelik ırkçı ifadeler kullanıyor.

Ferhat Göçer, son dönemde K-pop müziğine kafayı takmış durumda. K-pop’u ‘bitireceğini’ iddia eden Göçer, sosyal medyada K-pop fanlarıyla sürekli tartışma halinde.

Sosyal medya hesabından durmaksızın K-pop müziğini ve dinleyicilerini hedef alan Göçer, Asyalılara yönelik ırkçı ifadeler de kullanmaya başladı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan şarkıcı, “Her şeyi anlamaya çalışıyorum… ama bizim gençlerin K-POP sevdasını hiç anlayamıyorum… Bu kadar yakışıklı,güzel, sesleri bomba starlarımız varken hepsi birbirine benzeyen uzak doğu starlarında ne buluyorsunuz bana anlatın lütfen… Survivorunuzu bile anlıyorum bunu anlamıyorum” ifadelerini kullandı.

Göçer, K-pop hayranlarından birine yanıt verdiği başka bir paylaşımında ise “KPOP grubu NCT deki 21 grup üyesinin hepsini ve sülalesini isimleri ile sayıp LGS deki fen sorularına bön bön bakmak…. işte bizim KPOP Army yumurta kafası” dedi.

Göçer’in ırkçı ifadelerine çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tepki gösterirken, ünlü şarkıcının bu saldırıları ilgi çekmek amacıyla başlattığı yorumları yapılıyor.

Hayal Ünalp – Asia News TR