KDHC’de günümüzde sosyal eğitim biçimi, ilerleyen çağın yaygın kullanımını gerekli kıldığı çevrimiçi eğitime dönüştürüldü.

Halk Eğitim Sarayı ve Bilim Teknik Kompleksi’nde verilen çevrimiçi kurslar, uygulamada büyük ihtiyaç duyulan konulara yöneliyor, mesleklerinden ve yaşlarından bağımsız olarak herkes kurslara katılabiliyor.

Verilen kurslar, gerçek zamanlı çevrimiçi dersler ve çevrimiçi hizmet içi eğitimler olarak iki koldan ilerliyor.

Songyo Triko Fabrikası yardımcı atölye müdürü Ri Jong Min, eğitim sarayının ve bilim teknik kompleksinin verdiği çevrimiçi eğitimlerin iş ve hayat için oldukça faydalı olduğunu söyledi; bu eğitimlerin özellikle üniversitelerden teknik eğitim almamış olanlar için son derece elzem olduğunu da ekledi.

Gerçek zamanlı eğitim, ilgili alanlardaki güncel gelişmeler, güncel eğilimler ve ana araştırma alanları ile ilgili temel bilimsel bilgiler gibi ihtiyaç duyulan birçok alanı kapsıyor.

Kim Chol Man’a göre eğitimciler, kurs içeriğini pratiğe yaklaştırmak ve kurslarda ele alınacak konuyu belirlemek için üretim alanlarındaki darboğazları öğreniyorlar.

Eğitimci Mun Kwang Chol, pratiğin iyi bir okul olduğunu vurguladı, eğitim ile uğraşırken uygulama hakkında çok şey öğrendiklerini dile getirdi.

Çevrimiçi hizmet içi eğitimlerin ünü, yerel halk arasında da artıyor.

Demiryolu akademisinde araştırmacı olan Kim Jong Chol, ana bir araştırma alanının bile karmaşık sorunları kısa sürede çözmeye yönelik olarak alt dallara bölündüğüne dikkat çekti ve bu sayede seçmeli çevrimiçi hizmet içi eğitimlerin son derece etkili olduğunu belirtti.

Ana odağı uygulamada karşılaşılan sorunlar olan bir aylık kursu bitiren katılımcılardan kompozisyon hazırlamaları isteniyor ve bu kompozisyonlar, üretim alanlarında uygulanmak üzere değerlendirmeye alınıyor.

The Pyongyang Times

Çeviri: Duygu Becerik