Başkan Kim Jong Un’un 2012’de İşçi Partisi’nin ve devletin en üst kademesine seçilmesinin üzerinden 8 yıl geçti; bu seçim, tüm parti üyelerinin, askeriyenin ve insanların ortak iradesini yansıtıyordu.

Büyük Kim Jong Un’un dönemi, devrimci Juche davasının kuşaktan kuşağa saf ve duru bir şekilde aktarıldığı ve zor durumlarda gurur verici ilerlemelerin ve sıçramaların kaydedildiği onur verici bir dönemdir.

Bugün liderimizin devrimci ideolojisine, sosyalist hedeflere ve prensiplere istikrarlı bir şekilde uyulmaktadır.

Ülkemizde Paektu’nun devrimci ruhuyla kuşanmış ve liderimiz etrafında birleşmiş güçlü bir selefler ordusu bulunmaktadır.

Günümüzde ülkemizde, güçlü bir ülkenin gelişen geleceğinin daha da erken gelmesini sağlayacak yenilikçi başarılar elde edilmektedir; herkesin birlikte yürüdüğü kendi kendine yetebilme hedefinin ateşiyle bu başarılar istikrarlı bir şekilde çoğalmaktadır.

Sosyalist kuruluşun tüm cephelerinde var olan mevcut dinamik hücum hattı, daha zinde bir şekilde sosyalist kuruluşu kendi kendine güvenerek ve kendi kendine yeterek ilerletmeye yönelik Partimizin ve halkımızın, kaya gibi sağlam olan inancıyla iradesinin açık bir tezahürüdür.

Başkan Kim Jong Un, üstün kişiliği ve nitelikleriyle devrimci Juche davamızı muhakkak zafere taşıyabilecek eşsiz ve ulu bir insandır.

O, sonsuz bir şekilde devrimci Juche davasına sadıktır devrimci inancın ve sorumluluğun timsalidir.

O, siyasi önderliği devrimin ve kuruluşun her alanında güvenilir bir şekilde hayata geçirebilen son derece yetenekli, eşsiz bir insandır

O, iyi ve kötü günde halkının yanında olan, halkın hayallerini gerçeğe dönüştürebilmek için her şeyini veren bir insandır; halkı için gösterdiği gayretle özgeciliğin ve adanmışlığın yaşayan en büyük örneğidir.

Sosyalist bir davaya önder olan kişiye yakışır tüm niteliklere sahip Başkan Kim Jong Un, Juche devriminin ve bağımsız çağın şanlı geleceğin dinç bir şekilde ilerletilmesi sebebiyle yüce Kim Il Sung’un ulusunun büyük saygı duyduğu başka bir eşsiz yüce insandır.

Her daim muzaffer olan Kore İşçi Partisinin, askerlerin, kalpleri Başkan’la birlikte atan ve onula birlikte yürüyen insanların deneyimli ve olgun liderliğiyle devrim davası Juche sonsuza kadar galip olacaktır.

Chae Chol Ryong

Çeviren: Duygu Becerik