Halkımız, Kore İşçi Partisi’nin siyasetinin sosyalist kuruluşta bilim ve zafer olduğunu; Parti’nin de bunun hayata geçirilmesi için özveriyle mücadele verdiğini çok iyi bilmektedir. Parti’nin çizgisini sürdürmek ve siyasetini gerçekleştirmek, Partimizin saygınlığı ve otoritesi ile ilintili ve sosyalist kuruluşun zafer dolu ilerleyişi için çok önemli bir siyasi iştir.

Tüm yetkililer, parti üyeleri ve diğer emekçiler; “Mücadeleye, hayata ve ilerlemenin bayrağına rehberlik eden Parti siyasetine sıkıca bağlı duralım” sloganında birleşip Parti siyasetini, devrimci coşku ve sarsılmayan hücum ruhuyla adanmış bir şekilde hayata geçirmelidir. Her şeyden önce, parti siyasetinin özünü ve adilliğini kavramak önem taşımaktadır.

Parti siyasetini sonuna kadar koşulsuz yerine getirmeyi sağlayacak sıkı bir duruş sergilemek de önemlidir. Parti’nin emanet ettiği görevlerde özverili bir şekilde çalışan, dönemin örneklerinin soylu ruhlarının yolundan gidilmelidir. Hücum hattının önemli bir cephesi olan ekonomik cephede, Parti siyaseti yüksek perdeden kendine yetmenin ve cesaretin ruhuyla yürütülmelidir. Yetkililer ve parti üyeleri, Parti siyasetinin hayata geçirilmesinde standardı taşıyan kişiler haline gelmelidir.

Rodong Sinmun

Çeviri: Duygu Becerik